106 rallye by: spyeleven

« Older   Newer »
  Share  
spyeleven
view post Posted on 5/8/2008, 21:16 by: spyeleven




Nije me bilo dugo ovdje pa evo da i tu javim kako napreduje (ili ne) moj rallye
trenutno auto izgleda ovako
image
Zašto?
Evo ukratko da napišen ča se je dešavalo na pugu...
Pred jedno mjesec i pol san napokon uspio složiti zadnji most kako spada nakon mnogo muka i problema s glupostima.
Sad mi je zadnji most ko nov promjenjeni su svi ležajevi i semerinzi i nabavio sam skoro pa novu osovinu. Problema san ima sa balans stangom tj onim komadičima koji je fiksiraju za most jer mi je očito balans stanga bila krivo okrenuta pa kad san naručiva taj dio mi je došao za krivu stranu ali nema veze sad na obadvije strane to novo skupa sa ležajevima semerinzima onim plastikama...
Sve je bilo super do pred dvije sedmice, taman sam išao na neku feštu kad odjedamput ostanem bez kvačila. Došao sam doma odmah drugi dan kod mog mekanika i kad je skina mjenjač, vidi je da mi je na lameli jedan od ona 4 federa pukao i pao van i zato je to i crklo, sva sreča pa več doma imam novo kvačilo jer sam mislio promjeniti pa me to nije ni toliko zabrinulo...
E sad zanimljivost je da san nakon dvije godine uspio dobiti neku odštetu od lovačkog društva zbog nekog sudara sa srnom, I kad se ima novca onda se ima i ideja, tako da sam odmah odlučio napokon nabaviti desni rukavac i vilicu i to sam nabavio kod gospodina Sandra Miskica iz Podpicna, rekao mi je da vas zna više manje sve a i da sam dođe svako toliko pročitati šta na d4 ima novoga pa ga ovim putem i pozdravljam.
Onda je moj mekaniko doša na ideju o olakšavanju zamašnjaka tako da je trenutno i zamašnjak u rijeci na olakšavanju i balansiranju, usput sam odlučio i prednje amortizere promjeniti i čvrsto sam odlučio da želim Billstein B8 ali problem je da do kraja 8 mjeseca ih neče biti jer ih je ponestalo na lageru a tek onda tvornica počinje opet proizvoditi te amortizere, tako da sad neznam dali da čekam njih ili ako vi imate neku pametnu ideju da pokušam staviti nešto drugo.
Kupljeni su i novi ležajevi za kotače tako da se nadam da če mi sad i prednji trap biti isto toliko dobar kao zadnji, kako sad to sve radimo odlučio sam i srediti si felge jer su sve crne tako da smo ih poskidali i sad su mi doma trebam ih pripremiti za farbanje, barem mi neče biti dosadno...heheh
Zadnja novost je školjka i pojasevi koje imam isto zahvaljujuči Sandru
image
Nisu novi ali su za početak i za mene dobri...Školjku bi trebalo malo pretapicirati ali to čemo kad budem imao "vremena" jer sve te druge stvari koje sam do sad napravio su me vremenski iscrpile pa se nema više za detaljčiče.

Evo to je to za sad, nadam se da če mi auto brzo biti u pogonu i da čemo se napokon moč sastajati i na stazama a ne samo na cesti...:)

Ljep pozdrav od mene...
 
Top
26 replies since 9/3/2008, 12:50   1563 views
  Share