106 rallye by: spyeleven

« Older   Newer »
  Share  
spyeleven
view post Posted on 9/3/2008, 12:50




Evo malo o mom rallyeu

Ovo je bilo na početku

imageimageimageimageimageimageimageimageimageimage

1998 godište1.6 8 v 150000 km planovi su neznam ni ja šta, najprije srediti sitnice koje treba promijeniti poslje sredit usis, ispuh, ovjes, nabaciti unutra školjke i uživati u vožnji.


onda je bilo ovo

imagei

zatamljivalje stakla
imageimageimage


onda ovo

javljamo se live iz moje garaže...most je doli u kusima je ležajevi su bili blokani i malo su mi sj.... osovinu....:( Ali cemo sloziti tako s novin ležajevima i podmazati...evo par slikica
imageimageimageimageimageimageimageimage


onda ovo
imageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimage

malo radnih

imageimageimageimageimage
još malo radnih i podvozje moga peugeota ovo ulje na motoru če mi nestati jer čemo oprati sve a to ulje mi je zbog prijašnje brtve poklopca od glave
imageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimage
malo smo tunirali puga i nastelovali ventile...evo kako je to izgledalo..Ovako vam izgleda moj mechanic, u radnom okruženju.. naravno s killerloop jaknicom da mu ne bude zima dok je na poslu…hehehehe
image
Opis tuninga:Skinili smo ovu glupost s leptira od gasa kako bi zrak lakše ulazio u motor i samim time kako bi motor lakše disao...Evo ovo smo skinuli ća ovo je slika prije

image

A ovo je slika poslije

imageimageimageimage image

Evo kako izgledaju moje klackalice (Hint by GT autoservis)
imageimage

I ovako izgleda motor kad se ga pere...hehehehe

imageimage


Znači za sad je spuštena glava spolirani kanali stavljen quick shift i auto je spušten od prije, ne plave ledice san poskidao da nebi ko pomislio da su još gore. Gore još uvijek je serijski filter zraka i serijski auspuh, a več sad svi govore da se dosta osjete razlike samo s tim što sam glavu sredio, još če se bolje osjetiti kad bacim gore grane druge + ostatak ispuha i kad sredim filter dali CDA ili neki CAI...nešto čemo več napraviti...




Autič mi je fora ide predobro, super izgleda i zadovoljan sam jer malo pije na to što daje a to mi je najbitnije.
U početku sam imao nekih poteškoča par stvari sam promijenio ali sve je to za ljude sad je ok jedino me vilice stalno nešto zaj... nakon što sam promjenio par setova silent-blokova još uvijek nešto nije kako bi trebalo biti tako da ču morati najvjerovatnije kupiti nove ali to čemo kad skupimo lovu jer mi je svaka zamjenska vilica nekih 1500 kn (origigi je 2500 lol).

Evo to je to za sad.

Edited by spyeleven - 20/8/2008, 21:52
 
Top
spyeleven
view post Posted on 5/8/2008, 21:16




Nije me bilo dugo ovdje pa evo da i tu javim kako napreduje (ili ne) moj rallye
trenutno auto izgleda ovako
image
Zašto?
Evo ukratko da napišen ča se je dešavalo na pugu...
Pred jedno mjesec i pol san napokon uspio složiti zadnji most kako spada nakon mnogo muka i problema s glupostima.
Sad mi je zadnji most ko nov promjenjeni su svi ležajevi i semerinzi i nabavio sam skoro pa novu osovinu. Problema san ima sa balans stangom tj onim komadičima koji je fiksiraju za most jer mi je očito balans stanga bila krivo okrenuta pa kad san naručiva taj dio mi je došao za krivu stranu ali nema veze sad na obadvije strane to novo skupa sa ležajevima semerinzima onim plastikama...
Sve je bilo super do pred dvije sedmice, taman sam išao na neku feštu kad odjedamput ostanem bez kvačila. Došao sam doma odmah drugi dan kod mog mekanika i kad je skina mjenjač, vidi je da mi je na lameli jedan od ona 4 federa pukao i pao van i zato je to i crklo, sva sreča pa več doma imam novo kvačilo jer sam mislio promjeniti pa me to nije ni toliko zabrinulo...
E sad zanimljivost je da san nakon dvije godine uspio dobiti neku odštetu od lovačkog društva zbog nekog sudara sa srnom, I kad se ima novca onda se ima i ideja, tako da sam odmah odlučio napokon nabaviti desni rukavac i vilicu i to sam nabavio kod gospodina Sandra Miskica iz Podpicna, rekao mi je da vas zna više manje sve a i da sam dođe svako toliko pročitati šta na d4 ima novoga pa ga ovim putem i pozdravljam.
Onda je moj mekaniko doša na ideju o olakšavanju zamašnjaka tako da je trenutno i zamašnjak u rijeci na olakšavanju i balansiranju, usput sam odlučio i prednje amortizere promjeniti i čvrsto sam odlučio da želim Billstein B8 ali problem je da do kraja 8 mjeseca ih neče biti jer ih je ponestalo na lageru a tek onda tvornica počinje opet proizvoditi te amortizere, tako da sad neznam dali da čekam njih ili ako vi imate neku pametnu ideju da pokušam staviti nešto drugo.
Kupljeni su i novi ležajevi za kotače tako da se nadam da če mi sad i prednji trap biti isto toliko dobar kao zadnji, kako sad to sve radimo odlučio sam i srediti si felge jer su sve crne tako da smo ih poskidali i sad su mi doma trebam ih pripremiti za farbanje, barem mi neče biti dosadno...heheh
Zadnja novost je školjka i pojasevi koje imam isto zahvaljujuči Sandru
image
Nisu novi ali su za početak i za mene dobri...Školjku bi trebalo malo pretapicirati ali to čemo kad budem imao "vremena" jer sve te druge stvari koje sam do sad napravio su me vremenski iscrpile pa se nema više za detaljčiče.

Evo to je to za sad, nadam se da če mi auto brzo biti u pogonu i da čemo se napokon moč sastajati i na stazama a ne samo na cesti...:)

Ljep pozdrav od mene...
 
Top
ciccio.navigatore
view post Posted on 5/8/2008, 21:36




haha bloket(cigla ili ti ga opeka) tuning........
isti tip tuninga primjenjujem na mojoj75-ici
 
Top
MAHNE
view post Posted on 5/8/2008, 21:48




Bravo Spy,lipo delo i odlicne ideje.Ca se tice amortizera,moj savjet je da pocekas bilstein b8 jer su fenomenalni.Jos kad bis riva nabaviti suste eibach od 106ice dizel.To je najbolja kombinacija,Anke nas Pug106 ima te suste i moja bivsa 106ica ih je imala.Zakon.
Nis,dobro delo i kuraja!!!
 
Top
spyeleven
view post Posted on 5/8/2008, 22:05




OK, sad malo gledan dali je ki ima iskustva sa koni žutima na podešavanje...:?

A suste trenutno neču mjenjati, iman gore od H&R -30 ili tako nešto
 
Top
spyeleven
view post Posted on 28/8/2008, 23:26




Prve slike puga na kotačima nakon "velikog servisa"
imageimage

Evo ga moj the rider kako sklapa amortizereimage
imageimageimage

Ovo je moj Car danas popodne kad sam bio kod njega bio je sav bez djelova, šmrc jadan...donesao sam zadnje šta je još falilo the rideru da ga kompletira tj mjenač koji još nije gore ali bit če danas...:)
imageimage
imageimageimageimage

Kad sam završio s poslom bacili smo se u špric kitanje felgi kod mene doma tj the rider je farbao ja sam morao šmirglati...još me prsti bole...danas se i felge farbaju u bijelo tako da čemo pred večer i te felgice vidjeti kako bi trebale izgledati
imageimage
Nakon špric kita otišli smo do denisa da mi posudi njegove zimske felge da možemo staviti na auto da ga the rider može dokotrljati do garaže kako bi mogao montirati još zadnje šta fali tj. mjenač
Tu se vidi kako izgledaju montirani amortizeri i još sam slikao nove spone koje su isto gore...
imageimageimageimage

I evo gaa napokon na kotačimaimage
imageimageimageimage

danas popodne montirane felge i namjesten trap .... auto meni ide bolesno , vise nema lupkanja u prednjem djelu... ali nek spy vise kaze ipak on se vozi svaki dan i zna razlike vise od mene :D:

image
image
image

ovako auto izgleda sad

Evo opran je isto evo slike napokon je gotov...
image

Ovako, dojmovi vezani za zamašnjak...
Znači, auto je izgubilo pod srednjim okretajima momenta ali puno bolje nabire okretaje pri kraju...e to je ta razlika...naprimjer prije se nije puno osječao šut auta nego je konstantno vukao, sad stisneš onpovuče ali na 5000 baš poludi i do 7500 ideee...ja moram priznat da nisam baš zadovoljan jer sam bio sretniji kad mi je vukao pod srednjim okretajima ali šta je tu je...bitno je da ima poboljšanja pod večim okretajima ionako ga večinom i vozim iznad 5000 rpm...:)

Dojmovi vezani za trap...:)
NAPOKON je trap složen kako treba sad je sve novo ili polovno u odličnom stanju takod a više nema lupkanja zajebancije, skakanja auta itd..sad je baš onako kako treba biti... možda ga u neko dogledno vrijeme spustim još koji cent ali otom potom...
Sad ču sastaviti spisak šta smo sve radili na autu u tih mjesec dana ili više nisam neznam koliko je prošlo...

- repaprirani prednji amortizeri i skraćeni 3 cm
- ukrućene kape amortizera
- novi ležajevi kotača
- promjenjena desna vilica
- promjenjen desni rukavac
- nove spone ljeva i desna
- nova manžeta letve volana
- nova lamela, korpa i potisni ležaj
- olakšan i izbalansiran zamašnjak 1.2 kg
- nova sajla kvačila
- nove bukule od vilice od potisnog ležaja
- novi semering radilice na strani di je mjenjač
- na novo ofarbane felge
- novi auspuh koji čeka montažu
- promjenjen alternator
- centriran trap
...

ja mislim da je to to ne pada mi na pamet šta sam još radio osim što imam školjku tu doma...ai nju čemo monatirati do 12. 09.

Evo to je to ako imate kakvih pitanja pitajte.


I DA NE ZABORAVIM JEDNO VELIKO HVALA DAMIJANU the gumisti...:)

Edited by spyeleven - 29/8/2008, 00:44
 
Top
MAHNE
view post Posted on 28/8/2008, 23:44




COMPLIMENTI Matija!!!
 
Top
spyeleven
view post Posted on 28/8/2008, 23:45




gracias amigo...:)
 
Top
spyeleven
view post Posted on 15/9/2008, 19:55




Evo napokon iman vremena postati slikice i napisati šta ima novoga na mom autu...
Pa ovako največa novost je sic koji je napokon montiran u auto...
Druga novost su nove pletene fleksibilne cijevi kočnica
Treča novost je da je montiran auspuh
I najbolje od svega je da san za sad miran sa preradama....jedino me još kopka volan...još samo to da nabavin...:)
Evo malo slikica kako smo felge sredili, kako smo sic montirali, i još neke stvarčice...:

Znači auto...
imageimage

Felge...

imageimageimageimage

Sic...

imageimageimageimage

imageimageimageimage

imageimageimageimage

image


Motor...

imageimageimage

Auspuh...
image
image

Snimka zvuka...
https://www.youtube.com/watch?v=XsvsejAlxXM


Napokon iman školjku i to me najviše veseli, na ovim zadnjim slikama se vidi cijev koju je moj mekaniko stavio da dobivam više hladnooog zraka u motor...

Još jedna stvar je da sam bio na dB drag natjecanju u rijeci nema baš veze s ovim forumom ali meni je bilo fora i bilo mi je zanimljivo i da osvojio sam prvo mjesto u extreme 5+ klasi...evo par slikica...Inače imao sam u autu 6 subova, sa svake strane kutije je bio po jedan bilo je tu tri pojačala i dodatna baterija..LoooL

imageimage

image

image


image


image




image
image


Nakon toga kao što ste mogli viditi sam bio u rijeci na grobniku...bilo mi je predobro i vrlo san zadovoljan kako auto ide, jedino bi trebao još malo proraditi na visini auta tj još malo ga spustiti jer tako bez siceva iza je nekako previsok i previše zadnji kraj bježi...
 
Top
MAHNE
view post Posted on 15/9/2008, 21:43




Bravo decki,trudite se,uzivate i svaka vam cast!!!Glej mi ga susjed s tobom!!!Cuore sportivo!!!
 
Top
spyeleven
view post Posted on 15/9/2008, 21:43




Susjed je i najviše zaslužan za to ča smo poli na dB drag u rijeku...:)
 
Top
MultiZD
view post Posted on 16/9/2008, 06:29




Svaka cast, volim ovakve projekte
 
Top
spyeleven
view post Posted on 10/12/2008, 23:15




Malo da se javin i tu kad se javljan svugdje...:)
Evo napokon smo rivali naj klišta i to od berlinga...hehhe...nema zahebancije....:)
Danas hi je robi prova montirati i uspio je stavi je gore i uspjeli smo staviti felgu i uspjela se je vrtiti...:) tako da za sve skeptike problem je rješen i freni stanu u 14" felge....e sad jedino ča robi mi neče montirati dok ja ne sredin klišta dok hi ne pituran i tako..ahhh...tako da montaža če biti za koju šetemanu jer mi rabe i pakne druge jer ove ča iman ne pašu...:) evo slikice...

Robi montira
image

Tu je montirano samo na jenoj vidi pa zato stoji malo u koso
image
I usporedba stari i novi...:)) juuuuhuuuuuu
image

A stigao mi je i auspuuuhhh....sretan sam ko malo dijete kad dobije čokoladicu...uglavnom to vam je kompletan ispušni sistem CSC i motaža bi trebala biti uskoro...navodno trebalo bi dati nekih 10-ak konja više manje uglavnom vidit čemo kad montiramo koliko če se razlika osjetiti...


imageimageimageimage


imageimageimageimage


imageimageimageimage


image
 
Top
kekach
view post Posted on 11/12/2008, 01:18




i matija? kad ćeš mi dat đir? :D
 
Top
26 replies since 9/3/2008, 12:50   1563 views
  Share