citroen ax sport,gt,gti, ...da ne odu u zaborav...

« Older   Newer »
  Share  
MAHNE
view post Posted on 8/3/2008, 09:27




Mali citroen AX,citroenov adut u najmanjem segmentu vozila s kraja 80ih i pocetka 90ih godina postao je mala legendica pa mu mi posvecujemo topic da ne ode u zaborav.Kao bratic renomiranijeg peugeota 205 ,citroen AX ipak je zabiljezio velike uspjehe,sto prodajne,sto rezultatske na razno-raznim automobilskim natjecanjima,od voznji spretnosti,preko brda do relija...
Postojale su tri sportskije verzije.Krajem 80ih citroen ax sport (najbrutalnija) sa motorom posudjenim od peugeota 205 rallye (1.3.cc,dva dupla karburatora 95 ks),pocetkom 90ih izasao je citroen ax gt,nesto manje brutalniji,kubikaza povecana na 1360 cc i samo jedan dupli karburator (solex ili weber 85 ks),kasnije 93 ili 94 izlazi poslijednji sportski ax GTI (1360 cc bez karburatota,inection 101ks).

Ako imate slika ove legendarne male jurilice,slobodno postajte...

image

image

image

image



...nas clan DADO D posjeduje primjerak AXa sport ...

image




 
Top
MAHNE
view post Posted on 8/3/2008, 11:13




...verzija sport...

image

circus

image

... 1300 cc sport u dijelovima ...

image

... slikano u Buzetu ...

Daniele Trani

image
 
Top
phoenix156
icon6  view post Posted on 8/3/2008, 11:21




jedan moj susjed je imao jednog bijelog jako lijepog... imace tip voli utrke pa ja mislim da je s njim i nastupao negdje... mozda ima koju sliku pa cu mu reci da stavi... :D :D :D
 
Top
MAHNE
view post Posted on 8/3/2008, 11:22




he,he,he koji je taj tvoj susjed???
 
Top
dj_masch_hr
view post Posted on 8/3/2008, 11:27




ovo gore nije serijala - ima 2 dupla fergazera

evo još jedan gti (ako se ne varam ljiljin bivši):

image
 
Top
MAHNE
view post Posted on 8/3/2008, 11:48




... moj draaagi,nezaboravni AX ...

image

...

image

... u akciji na pulskoj karting stazi na jednoj od prvih istarskih rivijera by Skok...

image

... Sergio Miscenic i moja malenkost - daleka 1997 ...

image
 
Top
phoenix156
view post Posted on 8/3/2008, 11:52




vidis da i ti znas tog susjeda... taj ax mi je bio legenda...
 
Top
MAHNE
view post Posted on 8/3/2008, 11:56




Ako je tebi bio legenda zamisli tek meni... nocas sam ga sanjao...

 
Top
Medic
view post Posted on 8/3/2008, 12:11




QUOTE (dj_masch_hr @ 8/3/2008, 11:27)
ovo gore nije serijala - ima 2 dupla fergazera

Koje nije serijala? Ax Sport je dolazio serijski sa dva dupla, isto kao 205 rallye

 
Top
Ljilja
view post Posted on 8/3/2008, 15:39




QUOTE (dj_masch_hr @ 8/3/2008, 11:27)
evo još jedan gti (ako se ne varam ljiljin bivši):

Je, je samo kod mene nije baš imal ove brončane dodatke....Ovo mi je gore nego da ti posta sliku bivše trebe sa novim frajerom :D

Druže Mahne imamo zajedničku neprežaljenost axova :( !!!

Obožaval sam taj auto...
 
Top
MAHNE
view post Posted on 8/3/2008, 15:51




... moj nazalost nije zavrsio dobro ... ja kriv ...

image



Ljiljo,tvoj je bio sport, gt ili gti?
Opisi malo AXa,koji si bio vlasnik, sta si s njim vozio?
 
Top
Ljilja
view post Posted on 8/3/2008, 16:02




Jaaaoj kume, ala ga opravi :o:


Moj je bio 1.4 žti, 100 konja, ABS, el.prozori, šiber, blabla, nova linija...Kupio sam ga od prvog vlasnika 2001. (tad je bio 9 godina star)... Vidio sam da nema smisla jurcat po gradu pa sam počeo nešto malo voziti slalom (2003. cijelu i pola 2004.) i ocjenske rallyje. Onda je mala Ljilja došla na svijet i ax je više stajao na parkingu nego što se vozio, trebalo je kupit dječija kolica i ostale pizdarije pa sam ga prodao u Rovinj. Nije dugo bio kod tog dečka (Tristan) i od njega ga je uzeo Ivan Božac...Nemam pojma šta je sad s tim autom, jel živ, jel ko ovaj gore :unsure:

Nažalost nemam NITI JEDNU digitalnu fotku kod sebe, skerinat ću na poslu neke pa ih zalijepim...

Uglavnom, pružio mi je puno sretnih trenutaka i da je bilo pameti ne bi ga prodavao nego konzervirao u nekoj garaži i polako sve obnovio...



P.S. Prvi gtiji su izašli 1992, čak ima i nekakvih krajem 91, ali nisam siguran da li je to samo zbog papira ili stvarno...radio se do 1996.
 
Top
Ljilja
view post Posted on 8/3/2008, 16:33




Umalo zaboravih da imam još jednog axa :wacko:

Nije baš gti ili spot ali čido kud može :lol: - s njim se veselimo po šumi ponekad...



image

image

image
 
Top
MAHNE
view post Posted on 8/3/2008, 16:40




Sjecam se kad je izasao GTI.Razmisljao sam da li uzeti novog nakon sto sam razbio starog GTa ali na kraju sezone racunica je stizala do svote koja je bila dovoljna tek za rabljenog ali dobrog suzuki swifta GTI...

Moj pokojni AX bio je GT model 1991 godiste i moja je obitelj prvi vlasnik.Naslijedio sam ga od brata kad sam navrsio 18 godina.Moj brat nije znao sta vozi a nije ga ni zanimalo.Puno sam naucio sa tim AXom sve do onog kobnog jutra kad sam zaspao za volanom i tras...
Kupio ga je karoser pa preprodao drugom koji ga je "ozivio" od dvije razlicite karoserije.Taj ga je prodao u Livadama a taj iz Livada u Labin.Zadnjih par godina nemam pojma gdje se nalazi...


... kuku lele ...

image
 
Top
Ljilja
view post Posted on 8/3/2008, 16:43




Kako krov stoji, dobro da pišeš danas ovdje :o:


Baš šteta...
 
Top
109 replies since 8/3/2008, 09:23   5595 views
  Share