Citroen C2-R2 MAX

« Older   Newer »
  Share  
DaDo5
view post Posted on 21/2/2008, 08:48




image
image
image


Citroen has unveiled its C2-R2 MAX homologation package, a move that's not just good news for anyone who's all about race-bred hot-hatches. The car also confirms Citroen's intent to compete in the FIA Junior World Rally Championship in 2008. The C2-R2 MAX is scheduled to be homologated by the FIA on March 1, and will be available as a kit through Citroen Sport.

The C2-R2 MAX fits in between the C2 Super 1600 and C2-R2, offering a performance boost at a more affordable price for rallyists. Changes over the C2-R2 include a 190 horsepower 1599cc engine and brakes, a revised suspension with a wider track and an adjustable rear, and hydraulic steering. Citroen says the upgrades will enable the car to dominate its class as well as challenging cars from higher classes.

To drive the C2-R2 MAX's abilities home, Citroen let 2007 European Rally champion Simon Jean-Joseph and FIA Junior WRC rookie Sébastien Ogier put the cars through their paces at Satory’s Val d’Or circuit. Both drivers will be campaigning Citroen C2s in the FIA Junior World Rally Championship for 2008.
 
Top
MAHNE
view post Posted on 21/2/2008, 09:16




Grijesim ili je tu rijec o "upgradeu" c2 r2 kojeg je citroen sport jos lani dao na testiranje slovencu Alexu Humaru?
 
Top
Pazman
view post Posted on 21/2/2008, 11:19




Dakle.. Moj dragi šofer i ja smo bili na dotičnoj prezentaciji i šta reć osim, predobro. Moja malenkost je imala čast voziti se s Simon Jean-Josephom dok je Simona vozala mlada nada francuskog rally-a Sebastien Ogier, ovogodišnji sudionik JWRC-a. Jean-Joseph neće nastupiti na ERC-u ove godine nego će se više baviti promoviranjem R2 MAXA na raznim natjecanjima. Kad se sve zbroji više smo bili u avionima nego na prezentaciji ali isplatilo se definitivno. Inače cijena kita je 35 000 eura dok je cijena auta kak bi rekli Francuzi "ready to race" 65 000 eura + davanja..
eto i par slikica

image

Edited by MAHNE - 23/2/2008, 12:37
 
Top
MAHNE
view post Posted on 21/2/2008, 13:06




Eee to se vec zove FORUM ... odlicno kada imamo ovako direktne informacije...

Sto reci? Nema rijeci osim odlicno i FENOMENALNO!!!

Pobrinut cu se da sto prije smanjim sliku... ostali je ne za 5 nego za 10+...
 
Top
Achtung Dichtung
view post Posted on 21/2/2008, 13:08




Ne razumijem - ak je cijena kita 35k € (u kojem je, pretpostavljam i karoserija) kaj jos kosta 30k € da se auto stavi u pogon - papiri, slaganje i felge?
 
Top
dj_masch_hr
view post Posted on 21/2/2008, 13:12




moraš imat auto da bi na njega stavio kit koji košta 35 tisućica ;)
 
Top
MAHNE
view post Posted on 21/2/2008, 13:15




Ljudi ovo cudo kad je slozeno ima efekt tipa supertisucusesto... zato cijena nije uopce sumnjiva ni cudna...
 
Top
Achtung Dichtung
view post Posted on 21/2/2008, 13:16




Koliko ja znam, moras imati samo papire, blok motora i osnovnu limariju (poklopce, vrata, stakla) da to sve postavis na karoseriju iz kita.
 
Top
dj_masch_hr
view post Posted on 21/2/2008, 14:42




da skratimo priču - evo što sve dobiješ u kitu:

C2 R2 za asfaltne relije (ver. 03. 02. 2008)
 
Top
Achtung Dichtung
view post Posted on 21/2/2008, 15:26




IMHO ovo je kit za R2 a ne za Max.

S obzirom da ne kuzim bas francuski, i dalje sam u dilemi sto jos kosta 30k € + PDV ako novi auto mozes kod nas dobiti za 10k € (+PDV).
 
Top
dj_masch_hr
view post Posted on 21/2/2008, 16:53




nisam niti napisao da je za MAX. fora je da je MAX r2 s novom homologacijom - dakle dozvoljene su neke nove stvari, piše u uvodnom postu koje.

što se tiče razlike u cijeni, pretpostavljam da se tiče opreme (letimično sam preletio francusku listu i mislim da toga na njoj nema) poput siceva, pojaseva, halona... nabere se uvijek toga kad voziš praktički tvornički auto (tj. slagan po standardima tvornice)...
 
Top
Pazman
view post Posted on 21/2/2008, 17:57




Kolko sam ja uspio shvatit PH Sport ga slaže tak da je dobar dio cijene i u njihovim zlatnim ručicama ;)
imam još slika ali ne znam kak ih smanjit.. :unsure: kad skužim stavit cu ih
 
Top
dj_masch_hr
view post Posted on 21/2/2008, 19:44




@pazman: ako nemaš photoshop, možeš ih smanjit i u windows office picture manageru (XP service pack2) ili najobičnijem paintu (koristi opciju image size, pa stavi skupljanje i vodoravno i okomito u istom postotku).
 
Top
Zlatar
view post Posted on 24/2/2008, 14:26




tu se ne spominje da ti odeš kod ovlaštenog predstavnika citroena i kupiš serijski auto pa ga ti ideš slagat......


za takve aute se naručuje karoserija, koja ti se isporučuje sa povarenim rollbarom, a sve ostalo dolazi u djelovima pa ti slaži, ili to sve plati da ti napravi u ovom slučaju citreon sport..........
 
Top
Pazman
view post Posted on 17/6/2008, 21:12




Long long time ago in a galaxy far far away, počelo je slaganje c2r2 max-a..
Evo rezultata mukotrpnog rada NLO racinga






image
image
image
image
 
Top
85 replies since 21/2/2008, 08:48   2657 views
  Share