DSLR fotoaparati, ...kakav, gdje i posto...

« Older   Newer »
  Share  
dj_masch_hr
view post Posted on 13/5/2009, 02:00 by: dj_masch_hr




QUOTE (RS_172 @ 12/5/2009, 10:05)
Zasto Nikona D80 umjesto Canona 400D?

evo i najbolje nezavisne stranice na kojoj možeš pronaći doista opsežne informacije o gotovo svim živućim aparatima (išao sam na opciju "compare"):

http://www.dpreview.com/reviews/compare_po...on_d80&show=all

znam da od hrpetine podataka nećeš previše saznati, ali možeš si dati truda pa malo pročitati konkretne dojmove o pojedinom aparatu...

u većini stvari se ne razlikuju previše... ono što ti ja mogu isčitati iz tih podataka jesu plus nikonu što se manualnih postavki tiče (tu nudi znatno više od canona), pogotovo kad je u pitanju mjerenje svjetla, gdje nikon nudi mjerenje u točki (ultimativni alat pri fotkanju portreta)...

canon s druge strane nudi zgodnu "time lapse" opciju koja ti daje mogućnost da npr. ostaviš aparat na tronošcu i zadaš mu da slika isti kadar u određenim vremenskim intervalima... to je zgodno za fotkanje cvijeta koji se otvara ili pak fotkanje nekog kadra u različita doba dana i noći...

i na kraju - cijene u hrvata: 400d već od 4000 kn, a d80 od 4700 kn

ja bih svakako u razmatranje dodao i nadogradnju 400-ke: 1000d koji je isti u 95% opcija, a riječ je o novijem aparatu koji košta oko 3200 kn...
 
Top
13 replies since 29/11/2004, 02:48   278 views
  Share