Clio III RS 2.0, ...u nadi da su slike istinite...

« Older   Newer »
  Share  
Toca_sb
view post Posted on 23/8/2005, 08:06




Pošto ja osobno radim u servisu Renaultovom mogu sa sigurnošću reći da će motor biti 2.0 16v i to atmosferski.
Snaga od 193 do 200ks.
Nikakav V6 to je izmišljotina našeg autokluba....
A za Alpinu sam pročitao na vip portalu. Navodno da će se proizvoditi u istoj tvorinici i kao clio v6. Trenutno se tamo radi na razvoju motora 1.2 turbo. (cca 100KS)
 
Top
Bobe
view post Posted on 25/8/2005, 18:21




Radi čega razvijau turbaka sa samo 100 ks i tom kubikažom ?
 
Top
kiki-buje
view post Posted on 26/8/2005, 08:16




da bi cijena auta bila što niža !
tako da sa jedan 1.2 l dobiješ 100 ks a usput platiš malo! po meni tu leži zec smile.gif francuska posla
 
Top
Toca_sb
view post Posted on 26/8/2005, 09:16




To ti je zbog male kubikaže - mala potrošnja relativno velika snaga a opet zadovoljeni svi ekološki uvjeti. A plus toga ugrađuje se u male aute gdje nema baš previše mjesta. Ok Clio ima mjesta i za 2.0 ali u twinga će ići isti taj motor barem prema najavama koje ja imam.
 
Top
bantic
view post Posted on 26/8/2005, 09:51




zanimljiva je ta mogucnost sa twingom biggrin.gif
 
Top
MAHNE
view post Posted on 26/8/2005, 12:36




...nevjerojatno,jos uvijek susrecem osobe koje me uvjeravaju u projekt clia rs 3 sa motorom 2.0 V6...spominju taj 2.0 v6 motor NISSAN derivacije...
Pitam se otkud tolika pomutnja i zasto? unsure.gif blink.gif wacko.gif mad.gif sad.gif sleep.gif



Sta mislite o interesantnim pricama o ravnom dnu novog clia 3 rs...

Attached Image: clio_3_rs_bordo___effetto_suolo.jpg

clio_3_rs_bordo___effetto_suolo.jpg

 
Top
Pug 106
view post Posted on 26/8/2005, 13:35




...Mislim da su to još posljedice "patke" koju je izbacio Auto-klub... wacko.gif
...A sad gledajući 10 godina unatrag, mislim da bi uvođenje takvog 2.0 V6 motora u klasi Clia bio potez ravan samoubojstvu nakon svega što je postigao "stari" 2.0 16v.
Ne treba zaboraviti da je Renault s Cliom uvijek bio orijentiran prema utrkama...dovoljno je pogledati grupu N3... wink.gif, tako da mu se neko eksperimentiranje u klasi 2.0 baš i ne isplati...
Priča za sebe je bio Clio V6 sve 5, ali ista cijena kao za Imprezu STI... unsure.gif

Edited by Pug 106 - 26/8/2005, 14:36
 
Top
Toca_sb
view post Posted on 26/8/2005, 14:41




QUOTE (MAHNE @ 26/8/2005, 13:36)
Sta mislite o interesantnim pricama o ravnom dnu novog clia 3 rs...

Hmmm ne znam o kojim pričama je riječ?
Misliš da zbog difuzora ima ravno dno tj bez ikakvih udubljenja ili ispupčenja?
 
Top
tuningman
view post Posted on 27/8/2005, 09:46




Prikupio sam nesto zanimljivih info-a... sto se tice masine potvrdujem 4 cilindra... masina je evolucija "starog" RS-a... sifra je F4R 830 sa 197 ks @ 7250rpm i 210 nm @ 5500rpm... nasao sam i omjere 6-stupanjskog MT1 mjenjaca (od '91. god se u Clia ugradivao samo JC5) ali jos necu o tome jer nisam 100% siguran... CX sasije je 0.77...

OVDJE mozete downloadirati i spot od 2 min... 18Mb... rolleyes.gif

Jedino sto me malo zacudilo je spomenuta tezina od 1250kg... hm...

Edited by tuningman - 27/8/2005, 10:53
 
Top
MAHNE
view post Posted on 29/8/2005, 08:05




x Pug106 - u potpunosti se slazem s tobom.Upravo zato,proucavajuci i poznavajuci povijest clia i spomenutog motora izgledalo mi je suludo da ce se renault upustiti u takav projekt u vezi motora 2.0 v6...
Jasno za clio v6 trophy nema sta reci ali i za njegovu cijenu,covjek si mora dobro razmisliti...
X tuningman- imas pravo,podatak o tezini je malo zbunjujuci,obeshrabrujuci.Nismo bili naviknuti da auto u tom segmentu doseze ove "kilaze" ali valjda je to sve dobro isplanirano sa iskalkuliranim uzrocnoposlijedicnim vezama...mijenjaju se i drugi automobili drugih auto kuca unutar istog segmenta pa ce valjda i oni nesto porasti u "kilazi"...projekt novog clia rs 3 ostavlja dojam da ne bi nikako smio razocarati...

Sto se tice ravnog dna,prica se po raznim forumima da ce novi clio rs 3 imati jednu vrstu ravnog dna bez vecih neravnina i utora i da ce auspuh biti sakriven i nevidljiv od odna...sa difuzorima na straznjem djelu...

Edited by MAHNE - 29/8/2005, 09:06
 
Top
Toca_sb
view post Posted on 29/8/2005, 20:04




E sad kilaža je upitna ali i realna. Zašto? Pa zato jer je Clio prvi auto u toj klasi sa 5 zvjezdica sigurnosti. Znači težina mora rasti sa povećanjem sigurnosti. Tu su razna dodatna ojačanja, hrpa kablova od zračnih jastuka svih mogućih procesora itd... Ali raste i snaga motora tako da očekujem da će performanse ostati iste bez obzira na povećanje snage...
 
Top
MAHNE
view post Posted on 20/10/2005, 11:40




Dugo nas nema u toj sekciji ali promatrajuci novitete koje nude auto kuce unutar ovog segmenta,meni ,clio rs 3 ostaje najinteresantniji auto.Peugeot se jos nije izjasnio sto se tice 207ice RC ali cisto sumnjam da ce itko uopce ponuditi nesto bolje od renaulta sa svojim clio rs.Zanima me jos i njegova cijena.Neki spominju cifre oko 25 000,00 eur a neki oko 20 000,00 eur nija neka velika utjeha ali izmedju dvaju cijena ipak je neka sitna razlika ... smile.gif
 
Top
kiki-buje
view post Posted on 21/10/2005, 07:51




neznam drugima ali meni nije 5k era toliko sitna razlika, u tu cijenu možeš dobiti i civik type r ako se ne varam što po meni je bolja solucija od clia!
 
Top
MAHNE
view post Posted on 21/10/2005, 08:51




...zato sam i napisao da izmedju dvije cijene ipak postoji neka "sitna" razlika...
Naravno da je razlika astronomska,pogotovo za ljude kojima je taj automobil namijenjen,mlade ljude,koji u vecini slucajeva nemaju para za bacanje... wink.gif
Civic type r se meni jako svidja ali treba priznati da je taj auto vec na pomolu i vise se cak ni ne proizvodi zbog toga sto u slijedecoj godini izlazi novi model koji mi se nikako ne svidja a cijena ce mu biti preko 30,000,00 eur.Clio rs 3 je novi projekt i vec u startu bi mogao biti puno jeftiniji a i koliko sam cuo i puuuno kavlitetniji...5 zvijezdica na crash testu nesto valjda znace...
...u ostalo niti ne sumnjamo...
U poreckom renaultu tvrde da ce mu cijena biti ravnih 20,000,00 eur i ako je to istina cijena je realna...
Vjerujete li u ovu mogucnost?
 
Top
642 replies since 14/5/2005, 11:23   19106 views
  Share